| Spanner Type | Ratcheting Ring Spanner |
| Imperial Size | 13/16 in, 15/16in |
| Imperial or Metric | Imperial |
| Overall Length | 235 mm |
| Double Ended | Yes |
| Material | Alloy Steel |
| Finish | Polished |
| Size | 13/16 x 15/16 in |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.