| Socket Type | Hexagon |
| Socket Size | 27mm |
| Drive Size | 3/4 in |
| Drive Type | Square |
| Imperial or Metric | Metric |
| Material | Alloy Steel |
| Finish | Blackened |
| Overall Length | 100 mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.