| Screwdriver Type | Insulated Turbo Bit Holder Screwdriver |
| Tip Type | Hexagon |
| Tip Size | 9 mm |
| Model Number | 827 T |
| VDE/1000V Approved | Yes |
| Blade Length | 125 mm |
| Insulation | VDE |
| Overall Length | 125 mm |
| Blade Material | Steel |
| Non Sparking | Yes |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.