| Screwdriver Type | Standard Screwdriver |
| Tip Type | Slotted |
| Tip Size | 2.5 mm |
| Blade Length | 75 mm |
| Overall Length | 169 mm |
| Handle Material | Bi-material |
| Blade Material | Silicon Carbon |
| Height Safe | Yes |
| Blade Finish | Chrome |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.