| Sandpaper Type | Abrasive Sheet |
| Abrasive Material | Silicon Carbide |
| Grit Size | Ultrafin |
| Grade | Ultra Fine |
| Sheet Size | 152 x 229mm |
| Length | 229mm |
| Width | 152mm |
| Series | NYLONFLEX |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.