| Sandpaper Type | Abrasive Hand Pad |
| Abrasive Material | Aluminium Oxide |
| Grit Size | 12.6 ±1µm |
| Grade | Fine |
| Sheet Size | 140 x171mm |
| Length | 171mm |
| Width | 140mm |
| Series | Hookit |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.