| Plier Type | Pipe Wrench |
| Number of Pieces | 1 |
| Cutting Capacity | 34 mm |
| VDE/1000V Approved | No |
| Overall Length | 245 mm |
| Material | Steel |
| Tip Style | Angled |
| Jaw Length | 10mm |
| Model Number | 632-10-FME |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.