| Plier Type | Round Nose Pliers |
| Number of Pieces | 1 |
| Cutting Capacity | 2.2 and 1.6 mm |
| Overall Length | 130 mm |
| Material | Vanadium Electric Steel |
| Tip Style | Straight |
| Jaw Length | 32mm |
| Model Number | 19 01 130 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.