| Plier Type | Circlip Pliers |
| Number of Pieces | 1 |
| Overall Length | 130 mm |
| Material | Chrome Vanadium Steel |
| Tip Style | Bent |
| Jaw Length | 29mm |
| Circlip Size Range | 10 → 25 mm |
| Model Number | 6702350 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.