| Plier Type | Adjustable Joint Pliers |
| Number of Pieces | 1 |
| Cutting Capacity | 12 → 22 mm |
| Overall Length | 160 mm |
| Material | Stainless Steel |
| Tip Style | Straight |
| Jaw Length | 22mm |
| Model Number | T3716 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.