| Product Group | Crimping Pliers MultiCrimp |
| Handle | Double Component Thick Insulated |
| Capacity | 0.5 -6.0mm square |
| Capacity | 0.25-6.0mm square |
| Capacity | 1.5-10.0mm square |
| AWG | 20-10 |
| AWG | 23-10 |
| AWG | 15-7 |
5 common tightening processes in one tool. Crimping dies change quickly and easily without the use of extra tools. It can be an ideal solution for electricians providing mobile service. The part with the molds can be attached to your belt. Crimping dies can be changed by pressing the red button on the top. <br /> <br \> Package Contents:
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.