| Model Number | TAH2101G-160 |
| Cutter Type | Side Cutters |
| Overall Length | 160 mm |
| Jaw Length | 18.0mm |
| Height Safe | Yes |
| Material | Alloy Steel |
| Maximum Cutting Capacity | 3.8mm |
| Cutting Capacity Iron Wire | 2.5mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.