| Level Type | Straight |
| Length | 400mm |
| Frame Material | Aluminium |
| Number of Vials | 2 |
| Accuracy | ±0.5 mm/m |
| Pocket Level | No |
| Dimensions | 400 x 23 x 49mm |
| Height | 49mm |
| Width | 23mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.