| Accuracy | ±1.5 mm |
| Measurement Range | 0.05 → 35m |
| Imperial or Metric | Imperial, Metric |
| Display Type | LCD |
| Laser Wavelength | 635nm |
| Weight | 100g |
| Model Number p | RSLDM-35H |
| Model Number (p) | RSLDM-35H |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.