| Width | 23 cm |
| Height | 7.5 cm |
| Depth | 16.5 cm |
| Weight | 200 gr |
| Laser Class | 2 |
| Measuring Time | < 0,5 s |
| Measurement Accuracy | +/- 1,5 mm |
| Laser Diode | 650 nm, < 1 mW |
Laser Rangefinder GLM 120 C , Displaying the target point on the screen enables precise measurements<br>
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.