| Levelling Accuracy | +/- 3/10mm |
| Working Environment | Indoor |
| Number of Laser Lines | 2 |
| Number of Laser Dots | 0 |
| Self Levelling | Yes |
| Laser Colour | Green |
| Laser Wavelength | 520nm |
| Battery Type | AA, Alkaline |
| Battery Life | 4Hrs |
| Dimensions | 130 x 120 x 80mm |
| Weight | 430g |
| Height | 80mm |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Length | 130mm |
| Model Number p | 9011G |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Width | 120mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.