| Levelling Accuracy | ± 0.2mm/m |
| Working Environment | Indoor & Outdoor |
| Number of Laser Lines | 3 |
| Number of Laser Dots | 0 |
| Self Levelling | Yes |
| Laser Colour | Red |
| Laser Wavelength | 635nm |
| Battery Type | Li-ion |
| Calibrated | PreCal |
| Dimensions | 124 x 107 x 154mm |
| Weight | 781g |
| Height | 154mm |
| Plug Type | Type C - EuroPlug, Type G - British 3-pin |
| Length | 124mm |
| Width | 107mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.