| Levelling Accuracy | ±0.5mm/m |
| Working Environment | Indoor |
| Number of Laser Lines | 3 |
| Number of Laser Dots | 0 |
| Self Levelling | Yes |
| Laser Colour | Red |
| Laser Wavelength | 635nm |
| Dimensions | 69 x 69 x 65mm |
| Weight | 285g |
| Height | 65mm |
| Maximum Operating Temperature | +40°C |
| Length | 69mm |
| Model Number p | CompactCube-Laser 3 |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Width | 69mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.