| Levelling Accuracy | ±3 @ 10mmm/m |
| Working Environment | Indoor & Outdoor |
| Number of Laser Lines | 2 |
| Number of Laser Dots | 0 |
| Self Levelling | Yes |
| Laser Colour | Green |
| Laser Wavelength | 525nm |
| Battery Type | Li-ion |
| Battery Life | 30Hrs |
| Calibrated | PreCal |
| Dimensions | 116 x 64 x 104mm |
| Weight | 600g |
| Height | 116mm |
| Maximum Operating Temperature | +50°C |
| Length | 104mm |
| Minimum Operating Temperature | -10°C |
| Width | 64mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.