| Blade Material | Stainless Steel |
| Knife Type | Multipurpose |
| Closed Length | 91mm |
| Blade Type | Straight |
| Overall Length | 91 mm |
| Retractable | Yes |
| Series | Victorinox SilverTech |
| Weight | 84g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.