| Blade Material | Stainless Steel |
| Knife Type | Electrician Knife |
| Handle Material | Wood |
| Closed Length | 100mm |
| Blade Type | Twin |
| Overall Length | 180 mm |
| Retractable | Yes |
| Blade Length | 80 mm |
| Series | Twin-Blade |
| Weight | 115g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.