| Blade Material | Stainless Steel |
| Knife Type | Folding knife |
| Features | Foldable |
| Tool Type | Knife |
| Handle Material | Rubber |
| Closed Length | 124mm |
| Blade Type | Snap-off Blade |
| Overall Length | 183 mm |
| Series | Professional Folding Knife |
| Weight | 137g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.