| Type | Expanding Cavity Wall Fixing |
| Fixing Hole Diameter | 12mm |
| Length | 37mm |
| Material | Steel |
| Head Shape | Pan |
| Drive Type | Pozidriv, Slot |
| Thickness of Material Maximum | 18mm |
| Thickness of Material Minimum | 9.5mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.