| Type | Self Drive Fixing |
| Fixing Hole Diameter | 14mm |
| Length | 31mm |
| Material | Metal |
| Head Shape | Pan |
| Drive Type | Pozidriv, Slot |
| Thickness of Material Maximum | 12mm |
| Thickness of Material Minimum | 12mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.