| Thread Size | M6 |
| Flange Diameter | 15.88mm |
| Fixing Hole Diameter | 11.43mm |
| Body Outside Diameter | 11.13mm |
| Body Depth | 23.34mm |
| Material | Steel |
| Stainless Steel Type | 9.53 mm |
| Finish | Bright Zinc Plated |
| Thickness of Material Maximum | 9.53mm |
| Thickness of Material Minimum | 4.75mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.