| Thread Size | M5 |
| Flange Diameter | 7.8mm |
| Fixing Hole Diameter | 7.2mm |
| Body Outside Diameter | 7.2mm |
| Body Depth | 12mm |
| Material | Steel |
| Finish | Galvanised |
| Thickness of Material Maximum | 2mm |
| Thickness of Material Minimum | 0.5mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.