| Thread Size | M5 |
| Flange Diameter | 10.54mm |
| Fixing Hole Diameter | 7.6mm |
| Body Outside Diameter | 7.52mm |
| Body Depth | 8mm |
| Material | Steel |
| Finish | Plain |
| Thickness of Material Maximum | 5.7mm |
| Thickness of Material Minimum | 3.3mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.