| Length Metric | 50mm |
| Thread Size | 5mm |
| Head Shape | Countersunk |
| Length Imperial | 1.96in |
| Drive Type | Torx |
| Material | Steel |
| Finish | Yellow Passivated, Zinc Plated |
| Stainless Steel Type | NA |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.