| Thread Pitch | 0.8mm |
| Thread Size | M5 |
| Unthreaded Length | 20mm |
| Thread Length | 9.5mm |
| Shaft Diameter | 6mm |
| Head Diameter | 10mm |
| Head Height | 4.5mm |
| Total Length | 34mm |
| Head Shape | Hex Socket Shoulder |
| Length | 20mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.