| Length Metric | 19mm |
| Thread Size (mm) | 5.5mm |
| Thread Size mm | 5.5mm |
| Thread Size (Metric) | M5.5 |
| Thread Size Metric | M5.5 |
| Standards Met | DIN 7504K |
| Drive Type | Hex |
| Finish | Bright Zinc Plated |
| Head Shape | Hex Washer |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.