| Number of Pieces | 1610 |
| Screw/Bolt Type | Wood Screw |
| Head Shape | Countersunk |
| Drive Type | Pozisquare |
| Screw/Bolts Lengths | 30 → 100mm |
| Material | Steel |
| Finish | Yellow Passivated, Zinc Plated |
| Screw/Bolt Length Longest | 100mm |
| Screw/Bolt Length Shortest | 30mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.