| Number of Pieces | 845 |
| Screw/Bolt Type | Wood Screw |
| Head Shape | Flat |
| Drive Type | Pozisquare |
| Screw/Bolts Lengths | 25 → 100mm |
| Thread Size | 3.5 mm, 4 mm, 5 mm, 6mm |
| Material | Steel |
| Finish | Galvanised |
| Screw/Bolt Length Longest | 100mm |
| Screw/Bolt Length Shortest | 25mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.