| Number of Pieces | 476 |
| Screw/Bolt Type | Hex Bolt |
| Head Shape | Hex |
| Drive Type | Hex |
| Screw/Bolts Lengths | 30 → 80mm |
| Thread Size | M10, M12, M6, M8 |
| Nut Type | Hex |
| Material | Steel |
| Finish | Galvanised |
| Screw/Bolt Length Longest | 80mm |
| Screw/Bolt Length Shortest | 30mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.