| Number of Pieces | 426 |
| Screw/Bolt Type | Machine Screw |
| Head Shape | Hex Socket Cap |
| Drive Type | Hex Socket |
| Screw/Bolts Lengths | 12 → 60mm |
| Thread Size | M6, M8, M10, M12 |
| Material | Steel |
| Finish | Black Oxide |
| Screw/Bolt Length Longest | 60mm |
| Screw/Bolt Length Shortest | 12mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.