| Number of Pieces | 431 |
| Screw/Bolt Type | Cap Screw |
| Head Shape | Cap |
| Drive Type | Hex Socket |
| Screw/Bolts Lengths | 12 → 50mm |
| Thread Size | 12 → 50mm |
| Material | Stainless Steel |
| Stainless Steel Type | A4 316 |
| Finish | Plain |
| Screw/Bolt Length Longest | 50mm |
| Screw/Bolt Length Shortest | 12mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.