| Number of Pieces | 2050 |
| Screw/Bolt Type | Electrical Screw |
| Head Shape | Cheese, Oval, Pan, Round |
| Drive Type | Slot |
| Screw/Bolts Lengths | 6 → 75mm |
| Thread Size | 2BA, 4BA, M3, M3.5, M4, M6 |
| Material | Brass |
| Finish | Nickel Plated |
| Screw/Bolt Length Longest | 75mm |
| Screw/Bolt Length Shortest | 6mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.