| Pin Type | Slotted Spring |
| System of Measurement | Metric |
| Number of Pieces | 600 |
| Material | Steel |
| Finish | Galvanised |
| Diameter Largest | 5mm |
| Diameter Smallest | 2mm |
| Length Longest | 40mm |
| Length Shortest | 8mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.