| Pin Type | Clevis, Retaining Clip |
| System of Measurement | Imperial |
| Number of Pieces | 352 |
| Material | Steel |
| Finish | Bright Zinc Plated |
| Diameter Largest | 3/8in |
| Diameter Smallest | 3/16in |
| Length Longest | 1-1/2in |
| Length Shortest | 1/2in |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.