| Pin Type | Dowel |
| System of Measurement | Imperial |
| Number of Pieces | 350 |
| Finish | Plain |
| Diameter Largest | 3/8in |
| Diameter Smallest | 3/32in |
| Length Longest | 2in |
| Length Shortest | 3/8in |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.