| Pin Type | Dowel |
| System of Measurement | Metric |
| Number of Pieces | 275 |
| Finish | Plain |
| Diameter Largest | 10mm |
| Diameter Smallest | 2.5mm |
| Length Longest | 50mm |
| Length Shortest | 10mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.