| Number of Pieces | 50 |
| For Thread Size | M2, M2.5, M3, M4, M5 |
| Material | PP |
| Finish | Plain |
| Domed Cap Height Largest Size | 6.8mm |
| Cup Hole Diameter Largest Size | 5.5mm |
| Largest Domed Cap Outside Diameter | 16.3mm |
| Cup Inside Diameter Largest Size | 11.7mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.