| Thread Size | M4 |
| Fixing Hole Diameter | 5.4mm |
| Body Outside Diameter | 7.9mm |
| Body Depth | 2.4mm |
| Material | Steel |
| Finish | Clear Passivated, Zinc |
| Thickness of Material Maximum | 1mm |
| Thickness of Material Minimum | 0.8mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.