| Nail Type | Round Wire Nail |
| Finish | Bright |
| Length | 25mm |
| Diameter | 25 mm x 1.8mm |
| Head Type | Flat Round |
| Typical Average Units Per kg | 1846 |
| Material | Steel |
| Bag Weight | 500g |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.