| Inside Diameter | 35.3 → 41mm |
| Clip Type | Unex |
| Material | Brass (Bolt), Stainless Steel |
| Inside Diameter Minimum | 35.3mm |
| Inside Diameter Maximum | 41mm |
| Band Width | 11mm |
| Stainless Steel Type | A2 304 |
| Screw/Bolt Head | Slotted Screw |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.