| Inside Diameter | 450 → 480mm |
| Clip Type | Worm Drive |
| Material | Stainless Steel |
| Inside Diameter Minimum | 450mm |
| Inside Diameter Maximum | 480mm |
| Band Width | 16mm |
| Stainless Steel Type | A2 304 |
| Screw/Bolt Head | Slotted Screw |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.