| Outside Diameter | 4.32mm |
| Wire Diameter | 0.32mm |
| Free Length | 41.9mm |
| Minimum Working Length | 9.5mm |
| Load at Minimum Working Length | 2.57N |
| Material | Stainless Steel |
| Spring Rate | 0.08N/mm |
| Ends | Closed (Square)/Unground |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.