| Clip Type | Worm Drive |
| Number of Pieces | 70 |
| Number of Sizes | 7 |
| Smallest Clip Inside Diameter | 9.5 → 12mm |
| Largest Clip Inside Diameter | 25 → 35mm |
| Material | Mild Steel |
| Stainless Steel Type | Mild |
| Largest Clip Inside Diameter Maximum | 35mm |
| Largest Clip Inside Diameter Minimum | 25mm |
| Smallest Clip Inside Diameter Maximum | 12mm |
| Smallest Clip Inside Diameter Minimum | 9.5mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.