| Clip Type | Bolt Drive |
| Number of Pieces | 157 |
| Number of Sizes | 10 |
| Smallest Clip Inside Diameter | 7 → 9mm |
| Largest Clip Inside Diameter | 16 → 18mm |
| Material | Steel |
| Largest Clip Inside Diameter Maximum | 18mm |
| Largest Clip Inside Diameter Minimum | 16mm |
| Smallest Clip Inside Diameter Maximum | 9mm |
| Smallest Clip Inside Diameter Minimum | 7mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.