| Connector Type | Cube Connector |
| Fits Groove Size | 6mm |
| Fits Strut Profile | 30 mm |
| Material | Die Cast Aluminium |
| Structural Element Type | Connector Bracket & Joint |
| Length | 30mm |
| Product Family | RS Structural System |
| Product System | 30 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.