| Connector Type | Sleeve Clamp |
| Fits Strut Profile | 40 mm, 50 mm |
| Fits Tube Diameter | 50.2mm |
| Material | Die Cast Aluminium |
| Structural Element Type | Fixing & Connection Element |
| Length | 50.2mm |
| Product Family | Rose+Krieger |
| Product System | RSB |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.